Ադրբեջանում ռուսական գործակալության ևս մեկ լրագրող է ձերբակալվել
Ադրբեջանում ձերբակալվել է ևս մեկ լրագրող՝ ռուսական Ruptly գործակալության խմբագիր Այտեկին Հուսեյնովան։ Այս մասին հայտնել է գործակալության Telegram ալիքը։
Հաղորդվում է, որ նա նկարահանել է «Sputnik Ադրբեջանի» գրասենյակում հունիսի 30-ի կեսօրին տեղի ունեցած խուզարկություններն ու ձերբակալությունները։
«Նա դեպքի վայր էր ժամանել մոտավորապես ժամը 16:00-ին։ Վերջին անգամ կապ է հաստատել ժամը 16:20-ին՝ հաղորդելով, որ նկարահանել է նյութը»,- հայտնել է գործակալությունը։
Լրագրողի մայրը հաստատել է նրա ձերբակալությունը։
Ruptly-ն «Russia Today» մեդիահոլդինգի մաս կազմող RT հեռուստաալիքի բաժինն է։ «Russia Today»-ը ղեկավարում են Դմիտրի Կիսելյովը և Մարգարիտա Սիմոնյանը։ Sputnik գործակալությունը նույնպես այս հոլդինգի մաս է կազմում։

В Азербайджане задержали еще одного журналиста российского видеоагентства
В Азербайджане задержали еще одного журналиста — редактора российского видеоагентства Ruptly Айтекин Гусейнову. Об этом сообщается в телеграм-канале издания.
Уточняется, что она снимала на видео обыски и задержания в офисе Sputnik Азербайджан, которые проходили днем 30 июня.
«Около 16:00 она прибыла на место. Последний раз она выходила на связь в 16:20 с сообщением, что отсняла материал», — рассказали в Ruptly.
При этом мать сотрудницы видеоагентства подтвердила ее задержание.
Ruptly — видеоподразделение прокремлёвского телеканала RT, входящего в медиахолдинг «Россия сегодня», который возглавляют Дмитрий Киселёв и Маргарита Симоньян. Агентство Sputnik также входит в этот холдинг.