Վենսը կոչ է անում ամերիկացի հարկատուներին ազատել Ուկրաինային տրամադրվող օգնությունից
ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը լիովին աջակցում է նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ամերիկացի հարկատուներին Ուկրաինային օգնություն տրամադրելուց ազատելու հարցում, Fox News Digital-ին ասել է Վենսի ներկայացուցիչը։
«Փոխնախագահ Վենսը լիովին աջակցում է նախագահ Թրամփի՝ ամերիկացի հարկատուներին Ուկրաինայում պատերազմն անվերջ ֆինանսավորելուց փրկելու ծրագրին», - հեռուստաալիքին ասել է Վենսի ներկայացուցիչը։
Նա նշել է, որ Վաշինգթոնը չի պատրաստվում վճարել Կիևին զենքի համար, քանի որ Թրամփը, ի տարբերություն ԱՄՆ-ի նախկին նախագահ Ջո Բայդենի, երկրի շահերը դնում է առաջնային տեղում։ Այժմ վճարման բեռն ընկել է նրանց եվրոպացի դաշնակիցների վրա։
Ինչպես գրում է հեռուստաալիքը, Թրամփի նոր մոդելի շնորհիվ «Եվրոպան վճարում է, զենքը հասնում է, իսկ դիմադրությունը թուլանում է»։

Вэнс выступает за освобождение американских налогоплательщиков от помощи Украине
Вице-президент США Джей Ди Вэнс полностью поддерживает президента Дональда Трампа в том, чтобы освободить американских налогоплательщиков от предоставления помощи Украине. Об этом телеканалу Fox News Digital заявил представитель Вэнса.
«Вице-президент Вэнс полностью поддерживает план президента Трампа по спасению американских налогоплательщиков от бесконечного финансирования войны в Украине», - сказал представитель Вэнса телеканалу.
Он отметил, что Вашингтон не собирается оплачивать оружие для Киева, так как Трамп, в отличие от экс-президента США Джо Байдена, поставил интересы страны на первое место. Теперь необходимость оплаты легла на их европейских союзников.
Как пишет телеканал, благодаря новой модели Трампа «Европа платит, оружие поступает, а сопротивление ослабевает».