Քնեսեթի շենքի վրա իրանական բալիստիկ հրթիռ է խոցվել
Ըստ արտասահմանյան լրատվամիջոցների՝ բեկորները ընկել են շենքերի համալիրի վրա՝ առանց էական վնասներ պատճառելու։
Այսօր Իրանը հարձակվել է Թել Ավիվի, «Բեն Գուրիոնի» օդանավակայանի և Israel Aerospace Industries-ի արտադրական օբյեկտների վրա՝ օգտագործելով գերծանր բալիստիկ և հիպերձայնային հրթիռներ՝ ըստ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի։
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ հարվածները ուղղված են եղել. «...Թել Ավիվում և «Բեն Գուրիոնում» գտնվող թիրախների դեմ..., այդ թվում՝ Israel Aerospace Industries-ի ռազմական ավիատիեզերական արտադրության կենտրոնների և օդային վառելիքի մատակարարման կենտրոնների, օգտագործելով Fattah, Emad և Qadr ճշգրիտ կառավարվող և գերծանր հիպերձայնային հրթիռներ, ինչպես նաև հարձակողական անօդաչու թռչող սարքեր»։
ԻՀՊԿ-ի հայտարարության մեջ նաև հավաստիացվում է, որ «ԱՄՆ ահաբեկչական բանակի օբյեկտները, որոնք գտնվում են Ադ-Դաֆրա ավիաբազայում, Ալ-Ջուֆեյր ռազմածովային բազայում և «Շեյխ Իսա» ավիաբազայում, հարվածվել են միջին և մեծ հեռահարության պինդ վառելիքով Fateh, Zolfaghar և Dezful հրթիռներով, ինչպես նաև հարձակողական անօդաչու թռչող սարքերով»։

Над зданием Кнессета перехвачена иранская баллистическая ракета
По данным зарубежных СМИ, ее обломки упали на территорию комплекса зданий, не вызвав серьезных разрушений.
Иран атаковал Тель-Авив, аэропорт Бен-Гурион, производящие мощности компании Israel Aerospace Industries, применив сверхтяжелые баллистические и гиперзвуковые ракеты, утверждает Корпус стражей исламской революции. Его заявление приводит телеканал SNN.
В сообщении говорится, что удары были направлены «…против целей… в Тель-Авиве и Бен-Гурионе, включая центры производства военной аэрокосмической техники Israel Aerospace Industries и центры воздушного топливного обеспечения, с использованием высокоточных и сверхтяжелых гиперзвуковых ракет Fattah, Emad и Qadr, а также ударных беспилотников».
В заявлении КСИР также утверждается, что «были поражены объекты террористической армии США, расположенные на авиабазе Ад-Дафра, военно-морской базе Эль-Джуфейр и авиабазе Шейх-Иса, с применением средне- и дальнобойных твердотопливных ракет Fateh, Zolfaghar и Dezful, а также ударных беспилотников».