ԻՀՊԿ-ն հարվածել է Իսրայելում թիրախներին և Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ-ի բազաներին
Իրանցի զինվորականները հարվածներ են հասցրել Իսրայելում մի շարք թիրախների և Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ-ի ռազմաբազաների ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ):
«Հաջողությամբ իրականացվել է «Իրական խոստում 4» գործողության 55-րդ ալիքը Թել Ավիվում և Բեն Գուրիոնում»,- ԻՀՊԿ-ի հայտարարությունն է մեջբերում Fars-ը:
Լրատվամիջոցի տվյալներով՝ հարձակման են ենթարկվել Իսրայելի սպառազինությունների արտադրության և լիցքավորման օժանդակ կենտրոնները, ինչպես նաև ԱՄԷ-ում ամերիկյան «Ալ-Դաֆրա», Բահրեյնում «Ջուֆեյր» և «Շեյխ-Իսա» ռազմաբազաների օբյեկտները:

КСИР Ирана сообщил об атаке на цели в Израиле и базы США на Ближнем Востоке
Иранские военные атаковали ряд целей в Израиле и базы США на Ближнем Востоке, сообщил Корпус стражей исламской революции Ирана (КСИР).
"Успешно была проведена 55-я волна операции "Правдивое обещание 4" по целям в Тель-Авиве и Бен-Гурионе", - сообщил КСИР, заявление которого было опубликовано агентством Fars.
По его данным, атаке подверглись центры по производству вооружений и вспомогательные центры дозаправки в Израиле, а также объекты американских военных баз Аль-Дафра в ОАЭ, Джуффейр и Шейх-Иса в Бахрейне.