Մելանյա Թրամփի մասին ֆիլմը կարող է դառնալ վերջին 10 տարվա ամենահաջողակ վավերագրականը
The Hollywood Reporter-ը հաղորդում է, որ ԱՄՆ-ի առաջին տիկնոջ մասին «Մելանիա» վավերագրական ֆիլմը պրեմիերայի օրը վաստակել է մոտ 2,9 միլիոն դոլար։
Ֆիլմը, կանխատեսումների համաձայն, կդառնա վերջին տասնամյակի ամենահաջողակ վավերագրական ֆիլմը։ «Մելանիան» պրեմիերայի շաբաթավերջին, կանխատեսումների համաձայն, կվաստակի ավելի քան 8 միլիոն դոլար։ Եթե այս կանխատեսումներն իրականանան, նախագիծը կարող է գերազանցել Ջեյսոն Սթեթհեմի մասնակցությամբ նոր «Անվտանգ տուն» մարտաֆիլմին։
Ֆիլմը պատմում է Մելանյա Թրամփի կյանքի 20 օրերի մասին՝ մինչև ամուսնու երկրորդ երդմնակալությունը։
Վերը նշվածից անկախ, «Մելանիան» որոշ երկրներում չի վաճառվել։ Օրինակ՝ Daily Record-ը հաղորդել է, որ վավերագրական ֆիլմը ձախողվել է շոտլանդական կինոթատրոններում՝ չնայած բազմամիլիոն դոլարանոց գովազդային արշավին։ Հունվարի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ, Գլազգոյի և Էդինբուրգի երկու շոտլանդական կինոթատրոններում պրեմիերայի ցուցադրությունների համար վաճառվել էր ընդամենը 16 տոմս։
Variety-ն պնդում էր, որ Հարավային Աֆրիկան ​​մերժել է ԱՄՆ-ի առաջին տիկնոջ մասին ֆիլմի թողարկումը։ «Մելանիա» ֆիլմի պրեմիերան նախատեսված էր հունվարի 30-ին, սակայն տեղական դիստրիբյուտորը հետ է կանչել այն Հարավային Աֆրիկայից։

Фильм о Мелании Трамп может стать самой успешной документалкой за 10 лет
Документальный фильм о первой леди США «Мелания» собрал около $2,9 млн в день премьеры. Об этом сообщает The Hollywood Reporter.
По данным издания, картине прогнозируют стать самым успешным документальным фильмом за последнее десятилетие. Ожидается, что «Мелания» соберет более $8 млн за первый уикенд в прокате. Если прогнозы оправдаются, проект может обойти новый боевик «Убежище» с Джейсоном Стэйтемом в главной роли.
Фильм показывает 20 дней жизни Мелании Трамп, предшествовавшие второй инаугурации ее супруга.
Несмотря на вышеперечисленное, картина «Мелания» оказалась невостребованной в некоторых странах. Так, издание Daily Record сообщало, что в шотландском прокате провалился документальный фильм, несмотря на многомиллионную рекламную кампанию. По состоянию на 11 утра 30 января на премьерные показы в двух кинотеатрах Шотландии в Глазго и Эдинбурге было продано всего 16 билетов.
Variety утверждал, что в Южной Африке отказали в прокате картины о первой леди США. Премьера фильма «Мелания» должна была состояться 30 января, но местный дистрибьютор отозвал релиз из проката ЮАР.