Ցուցարարները Թեհրանում հրդեհել են ԻՀՊԿ-ի կենտրոնական շենքը
Իրանում շարունակվում են զանգվածային բողոքի ցույցերը: Սոցիալական ցանցերում և որոշ լրատվամիջոցներում շրջանառվող հաղորդագրությունների համաձայն՝ ցուցարարները Թեհրանում հրդեհել են Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի կենտրոնական շենքը:
Մայրաքաղաքի մի քանի թաղամասերում, ըստ տեղեկությունների, փակ են փողոցները, ցուցարարները մեքենաներ են այրում, իսկ տարբեր քաղաքներում լսվում են կրակոցներ: Չհաստատված հաղորդագրությունների համաձայն՝ իշխանությունները լրացուցիչ ցամաքային ուժեր են տեղակայել ոստիկանությանը ուժեղացնելու համար:
Ավելին, կան հաղորդագրություններ ցուցարարների և անվտանգության ուժերի միջև բախումների, ինչպես նաև ոստիկանական մեքենաների հրդեհման մասին: Գորգան քաղաքում ցուցարարները փորձել են գրոհել նահանգապետի նստավայրը: Քարաջում, ըստ տեղեկությունների, անվտանգության ուժերը կրակ են բացել ցուցարարների վրա:

В Иране продолжаются массовые протесты
В Иране продолжаются массовые протесты. По сообщениям, распространяемым в социальных сетях и отдельных информационных каналах, в Тегеране демонстранты подожгли центральное здание Корпуса стражей исламской революции.
Сообщается, что в ряде районов столицы перекрыты улицы, протестующие поджигают транспорт, в разных городах слышны выстрелы. По неподтвержденным данным, власти направили дополнительные подразделения сухопутных войск для усиления полиции.
Кроме того, поступают сообщения о столкновениях между протестующими и силами правопорядка, а также о поджогах полицейских автомобилей. В городе Горган протестующие попытались штурмовать резиденцию губернатора. В Кередже, как утверждается, силовики могли открыть огонь по демонстрантам.