15 ոսկի, 3-ական արծաթե ու բրոնզե մեդալներ են հայ մարզիկները նվաճել Կիոկուշին կարատեի «Արևելյան Եվրոպայի առաջնություն»-ում
![]() 12 պետությունների պատվիրակությունների մասնակցությամբ՝ դեկտեմբերի 2-ին, Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում կայացավ Կիոկուշին կարատեի «Արևելյան Եվրոպայի առաջնությունը»: Հայաստանի Կիոկուշին կարատեի ֆեդերացիայի 50 հոգանոց պատվիրակությունը՝ հիմնադիր-նախագահ Անդրանիկ Հակոբյանի գլխավորությամբ, փայլուն արդյունքներ է գրանցել: Ոսկե մեդալակիրներ են դարձել 15 մազիկներ. 1. Քրիստիան Մելիքյան-(մարզիչ՝ Անդրանիկ Հակոբյան) 2. Նաիրա Խուդաբաշյան-(մարզիչ՝ Անդրանիկ Հակոբյան) 3. Էլեն Եփրեմյան-(մարզիչ՝ Անդրանիկ Հակոբյան) 4. Վանիկ Հովսեփյան-(մարզիչ՝ Անդրանիկ Հակոբյան) 5. Հայկ Գալստյան-(մարզիչ՝ Վիրաբ Մարտիրոսյան) 6. Պետրոս ֆարֆարյան-(մարզիչ՝ Վիրաբ Մարտիրոսյան) 7. Մերի Հարությունյան-(մարզիչ՝ Սարգիս Հակոբյան) 8. Էրիկ Կոստանդյան-(մարզիչ՝ Սարգիս Հակոբյան) 9. Նարեկ Կիրակոսյան-(մարզիչ՝ Վարդան Կիրակոսյան) 10. Միքայել Չոբանյան-(մարզիչ՝ Վարդան Կիրակոսյան) 11. Արկադի Կիրակոսյան-(մարզիչ՝ Վարդան Կիրակոսյան) 12. Էդուարդ Ղահրամանյան-(մարզիչ՝ Հովհաննես Սարգսյան) 13. Գևորգ Հովսեփյան-(մարզիչ՝ Հովհաննես Սարգսյան) 14. Արեգ Հազարապետյան-(մարզիչ՝ Հովհաննես Սարգսյան) 15. Մովսես Պետրոսյան-(մարզիչ՝ Հովհաննես Սարգսյան) Ունենք 3 արծաթե մեդալակիր. 1. Համլետ Ստեփանյան-(մարզիչ՝ Վիրաբ Մարտիրոսյան) 2. Ավետ Հարությունյան-(մարզիչ՝ Վարդան Կիրակոսյան) 3. Հովիկ Սահակյան-(մարզիչ՝ Սարգիս Հակոբյան) Եվս 3 մարզիկ արժանացել է բրոնզե մեդալի. 1. Վարուժան Փոլիպոսյան-(մարզիչ՝ Վիրաբ Մարտիրոսյան) 2. Գուրգեն Էլիզբարյան-(մարզիչ՝ Վարդան Կիրակոսյան) 3. Ալեքս Սահակյան-(մարզիչ՝ Հովհաննես Սարգսյան Մովսես Պետրոսյանը «Կատա» մրցաձևում զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնական (մարզիչ՝ Հովհաննես Սարգսյան)։ Էրիկ Հակոբյանն արժանացավ «Կամքի ուժ» մրցանակին (մարզիչ՝ Անդրանիկ Հակոբյան)։ Մեր մարզիկներին Երևան բերող օդանավը Զվարթնոց օդանավակայանում վայրէջք կկատարի դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 17:00-ին: |