Այսօր`   Շաբաթ, 22 հունիսի, 2024 թ.
Գազայի հատվածը վերահսկող ՀԱՄԱՍ շարժման գործողություններն ու քաղաքականությունը չեն արտացոլում պաղեստինցի ժողովրդի շահերը: Այս մասին հայտարարել է Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասը՝ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ, գրում է WAFA-ն:
Աբասը նշել է, որ չի ընդունում խաղաղ բնակիչների սպանությունները ինչպես պաղեստինցիների, այնպես էլ իսրայելցիների շրջանում, ինչպես նաև կոչ է արել ազատ արձակել երկու կողմից գերեվարված բնակիչներին։
«Պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությունը պետք է ավարտվի քաղաքական լուծմամբ։ Գազայի հատվածում պետք է բացվեն հումանիտար միջանցքներ. բնակչությանն անհրաժեշտ է ապահովել ջրով և դեղորայքով»,- հայտարարել է Աբասը։

Сегодня:   Суббота, 22 Июня, 2024 года
Действия и политика движения ХАМАС, которые контролируют сектор Газа, не отражают интересы палестинского народа, заявил глава Палестинской национальной автономии Махмуд Аббас в ходе телефонного разговора с главой Венесуэлы Николасом Мадуро.
Аббас указал на неприятие убийств мирных жителей как среди палестинцев, так и израильтян, а также призвал к освобождению «мирных жителей, пленных и задержанных с обеих сторон», пишет WAFA.
Палестино-израильский конфликт должен закончиться политическим решением, которое будет найдено ненасильственным путем, следует из выдержек из разговора политиков.