Թագավոր Սալմանը Ռաիսիին հրավիրել է  Էր Ռիադ
Սաուդյան Արաբիայի թագավոր Սալման բեն Աբդել Ազիզ Ալ Սաուդը Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիին հրավիրել է այցելել Էր Ռիադ։ Այս մասին հայտարարել է նախագահի աշխատակազմի քաղաքական հարցերով տեղակալ Մոհամմադ Ջամշիդին, փոխանցում է Tasnim-ը։
Նրա խոսքով՝ Սաուդյան Արաբիայի միապետը, «ողջունելով երկու եղբայրական երկրների համաձայնությունը (դիվանագիտական ​​հարաբերությունների վերականգնման շուրջ)», Ռաիսիին ուղղված նամակում հրավիրել է նրան պաշտոնական այցով Էր Ռիադ և կոչ արել ամրապնդել տնտեսական և տարածաշրջանային համագործակցությունը»։
Ջամշիդիի խոսքով՝ Իրանի նախագահն ընդունել է թագավորի հրավերը։
Ավելի վաղ Reuters-ը, հղում անելով աղբյուրներին, հայտնել էր, որ Սաուդյան Արաբիան Իրանից ակնկալում է կատարել Էր Ռիադի հետ պայմանավորվածությունը, որը ձեռք է բերվել Չինաստանի միջնորդությամբ։ Գործակալության տվյալներով՝ Սաուդյան Արաբիայի քաղաքական գործիչները կարծում են, որ Պեկինը լծակներ ունի Թեհրանի վրա ճնշում գործադրելու և նրան ստիպելու հետևելու պայմանավորվածություններին։

Король Салман пригласил Раиси в Эр-Рияд
Король Саудовской Аравии Салман бен Абдель Азиз Аль Сауд пригласил президента Ирана Ибрагима Раиси совершить визит в Эр-Рияд. Об этом сообщил заместитель главы администрации иранского президента по политическим вопросам Мохаммад Джамшиди, передает Tasnim.
По его словам, саудовский монарх, «приветствуя соглашение двух братских стран (овосстановлении дипломатических отношений)» в письме Раиси, «пригласил его с официальным визитом в Эр-Рияд и призвал к укреплению экономического и регионального сотрудничества».
По словам Джамшиди, президент Ирана принял приглашение короля.
Ранее Reuters со ссылкой на источники сообщило, что в Саудовской Аравии ожидают, что Иран будет выполнять соглашение с Эр-Риядом, которое было достигнуто при посредничестве Китая. По информации агентства, саудовские политики считают, что Пекин обладает рычагами давления на Тегеран и заставит его следовать договоренностям.