Ալեն Դելոնը մտադիր է վերադառնալ մեծ էկրան
Հայտնի ֆրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնը մտադիր է վերադառնալ մեծ էկրան։ Այս մասին նա հայտարարել է France 5 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում։
«Հույս ունեմ կրկին վերադառնալ էկրան։ Հնարավոր է, որ դա լինի իմ վերջին ֆիլմը։ Եվ այն պետք է հրաշալի լինի»,- նշել է դերասանը:
Դելոնը հավելել է, որ կցանկանար աշխատել «ականավոր ռեժիսորի, օրինակ՝ Լիզա Ազուելոսի» հետ:
«Հետո ես կկարողանամ հեռանալ, այլևս անելիք չեմ ունենա»,- ընդգծել է դերասանը:
2019 թվականի մայիսին Դելոնն արժանացել է Կաննի 72-րդ կինոփառատոնի պատվավոր «Ոսկե արմավենու ճյուղին»: Ինչպես հայտնել է նրա դուստրը՝ Անուշկան, նույն թվականի հունիսին նա ինսուլտ է տարել, որից հետո բուժում է ստացել Շվեյցարիայում։
85-ամյա դերասանը նկարահանվել է ավելի քան 90 ֆիլմում։ Հայտի են նրա «Թեժ արևի վրա», «Ռոկկոն և իր եղբայրները», «Լողավազան» ֆիլմերը։

Ален Делон заявил о планах вернуться в кино
Известный французский актер Ален Делон намерен вернуться на большой экран. Об этом он заявил в интервью телеканалу France 5.
"Я надеюсь еще раз вернуться на экран, - отметил актер. - Возможно, это будет мой последний фильм. И он должен быть замечательным". Делон добавил, что хотел бы работать с "выдающимся режиссером, например, Лизой Азуэлос", поставившей байопик о Далиде.
"Потом я смогу уйти, мне больше уже нечего будет делать", - подчеркнул актер.
Последняя по времени работа Делона была в фильме "Полное сходство" (Toute ressemblance, 2019). В мае 2019 года он был удостоен почетной "Золотой пальмовой ветви" 72-го Каннского кинофестиваля. В июне того же года, как сообщила его дочь Аннушка, он пережил инсульт, после которого проходил лечение в Швейцарии.