Իսրայելը հայտնել է Լիբանանում «Հեզբոլլահ»-ի դիրքերի վրա հարձակումների մասին
Իսրայելական բանակը հայտնել է Լիբանանի հարավում գտնվող «Հեզբոլլահ» շարժման ռազմական ենթակառուցվածքների դեմ նոր հարվածների մասին, հայտարարել է բանակի մամուլի ծառայությունը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը պարզաբանել է, որ հարվածներն ուղղված են եղել կազմակերպության ռազմական թևին պատկանող զենքի պահեստներին։ Իսրայելական կողմի տվյալներով՝ հարձակումները թիրախավորել են հարավում գտնվող մի քանի ռազմական օբյեկտներում զենքի պահեստավորման համար օգտագործվող ստորգետնյա սիլոսները։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը նշել է, որ վերջին ամիսներին այդ օբյեկտներում գրանցվել է «Հեզբոլլահի» ակտիվություն։ Իսրայելը պնդում է, որ այդ օբյեկտների մոտ նման ակտիվությունը կազմում է Իսրայելի և Լիբանանի միջև հրադադարի մասին համաձայնագրի խախտում։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակը կշարունակի միջոցներ ձեռնարկել Իսրայելի պետության առջև ծառացած ցանկացած սպառնալիք վերացնելու համար», - հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության բանակը։

В Израиле сообщили о волне атак по целям «Хезболлы» в Ливане
Армия Израиля сообщила о нанесении новой серии ударов по объектам военной инфраструктуры движения «Хезболла» на юге Ливана. Об этом заявила армейская пресс-служба.
В военном ведомстве уточнили, что удары были направлены на поражение оружейных складов, относящихся к военному крылу организации. По информации израильской стороны, атаки наносились по подземным шахтам, используемым для хранения вооружения на нескольких военных объектах в южных районах Ливана.
В армии Израиля отметили, что в последние месяцы на указанных объектах фиксировалась активность «Хезболлы». Израильская сторона утверждает, что подобная деятельность в районе этих объектов является нарушением договоренностей о прекращении огня между Израилем и Ливаном.
«Армия обороны Израиля продолжит принимать меры для устранения любых угроз, возникающих перед Государством Израиль», — заявили в израильском военном командовании.