«Պուտին-Թրամփ հանդիպման վայրը համաձայնեցված է»․ Ուշակով
Ռուսաստանը և Միացյալ Նահանգները համաձայնության են եկել Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի միջև առաջիկա օրերին հանդիպման վերաբերյալ, հայտարարել է նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Ամերիկյան կողմի առաջարկով սկզբունքորեն համաձայնության են եկել առաջիկա օրերին ամենաբարձր մակարդակով երկկողմ հանդիպում անցկացնելու վերաբերյալ, այսինքն՝ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Պուտինի միջև հանդիպում», - ասել է նա։
Նախագահի օգնականը հայտնել է, որ հանդիպման վայրը համաձայնեցված է և կհայտարարվի մի փոքր ավելի ուշ։
Նրա խոսքով՝ Սպիտակ տան հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվեն Ուիթքոֆը անդրադարձել է Պուտինի, Թրամփի և Զելենսկու միջև եռակողմ հանդիպման գաղափարին, սակայն Մոսկվան այն թողել է առանց մեկնաբանության։

Россия и США договорились о встрече Путина и Трампа
Россия и США договорились о встрече Владимира Путина и Дональда Трампа в ближайшие дни, сообщил помощник президента Юрий Ушаков.
"По предложению американской стороны была в принципе согласована договоренность о проведении в ближайшие дни двусторонней встречи на высшем уровне, то есть встречи президента Владимира Путина и Дональда Путина", — рассказал он.
Место проведения встречи согласовано, о нем объявят несколько позже, уточнил помощник президента.
По его словам, спецпосланник главы Белого дома Стивен Уиткофф затрагивал идею трехсторонней встречи Путина, Трампа и Зеленского, но Москва это оставила без комментария.