Հնդկաստանում դպրոցի փլուզման հետևանքով առնվազն 4 երեխա է զոհվել
Հնդկաստանի Ռաջաստան նահանգում դպրոցի տանիքը փլուզվել է։ Միջադեպի հետևանքով զոհվել է չորս երեխա, ևս 17-ը վիրավորվել են։ Lրատվամիջոցները հայտնում են, որ փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են, և որ փլատակների տակ կարող են լինել տասնյակ մարդիկ։
«Առնվազն չորս աշակերտ զոհվել է, մի քանիսը վիրավորվել՝ ուրբաթ Ռաջաստանում տարրական դպրոցի տանիքի փլուզման հետևանքով», - գրում է Reuters-ը։
Ռաջաստանի կրթության նախարար Մադան Դիլավարի խոսքով՝ միջադեպի պահին դասարանում եղել է մոտ 25-30 աշակերտ։
Տեղական իշխանությունները պնդում են, որ դպրոցի շենքը հին է եղել, և փլուզումը կարող էր պայմանավորված լինել վերջին օրերին տարածաշրջանում տեղացած ուժեղ անձրևներով։

В Индии в результате обрушения школы погибли по меньшей мере 4 ребенка
В индийском штате Раджастан обрушилась крыша в здании школы. В результате инцидента погибли четверо детей, еще 17 получили травмы. Спасательные работы продолжаются, под завалами могут находиться десятки человек, сообщают зарубежные издания.
«По меньшей мере четыре ученика погибли и несколько других получили ранения после того, как в пятницу обрушилась крыша начальной школы в … Раджастане», — пишет Reuters. По словам министра образования Раджастана Мадана Дилавара, в момент ЧП в классе находилось около 25−30 учеников.
Местные власти уточняют, что здание школы было старым, а причиной обрушения могли стать обильные осадки, прошедшие в регионе за последние дни.