«Հաջորդ տարի մենք պետք է նշենք ոչ թե պատերազմի, այլ խաղաղության տարելիցը». Էրդողան
Հաջորդ տարի մենք պետք է նշենք ոչ թե պատերազմի, այլ խաղաղության տարեդարձը. այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
Թուրքիայի նախագահը վստահեցրել է, որ իր երկիրը կշարունակի գործադրել բոլոր ջանքերը արդար և կայուն խաղաղություն հաստատելու համար։
«Այսօր մենք կշարունակենք օգնություն ցուցաբերել դիվանագիտության և բանակցությունների տեսքով: Այսպիսով, ես անկեղծորեն հուսով եմ, որ 2025 թվականը կլինի այն տարին, որում կհաստատվի խաղաղություն»,- ասված է Թուրքիայի ղեկավարի հայտարարության մեջ, որը նա հնչեցրել է Ուկրաինա ռուսական լայնամասշտաբ ներխուժման մեկնարկի երրորդ տարելիցի կապակցությամբ:

«В следующем году мы должны отмечать годовщину мира, а не войны». Эрдоган
В следующем году мы должны отмечать годовщину мира, а не войны. Об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
Президент Турции заверил, что его страна продолжит прилагать все усилия для установления справедливого и длительного мира.
"Сегодня мы будем продолжать оказывать помощь в виде дипломатии и переговоров. Таким образом, я искренне надеюсь, что 2025 год станет годом, в котором будет построен мир", — говорится в заявлении турецкого лидера к третьей годовщине начала полномасштабного вторжения РФ в Украину.