Երվանդ Խունդկարյանը՝ նախկին իշխանության հետ կապերի մասին
Այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, ՍԴ-ի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ՍԴ դատավոր Երվանդ Խունդկարյանը հայտարարեց, որ իր թեկնածությունը՝ որպես ՍԴ նախագահ, դեռևս որևէ մեկը չի շոշափել:
«Այս պահի դրությամբ ո՛չ առաջադրման, ո՛չ չառաջադրման մասին որոշում չունեմ, քննարկումը կլինի աշխատակարգային նիստում»,- պատասխանելով լրագրողներին, թե ինքն ուզում է դառնալ ՍԴ նախագահ, ասաց Խունդկարյանը:
Հարցին, թե Հրայր Թովմասյանի թեկնածությունն առաջադրվելու դեպքում ՍԴ ճգնաժամը կշարունակվի՞, Խունդկարյանն ասաց. «Այն անձը, ով կընտրվի աշխատակարգային նիստում՝ փակ գաղտնի քվեարկությամբ, լուծումը կլինի օրենքի պահանջների համաձայն»:

Ерванд Хундкарян: Мою кандидатуру пока никто не рассматривал в качестве председателя КС
Сегодня, 23 сентября, состоится заседание Конституционного суда, в повестке которого – выборы председателя КС и его заместителя.
«Мою кандидатуру пока никто не рассматривал в качестве председателя Конституционного суда У меня нет решения ни за, ни против. Обсуждения не было, оно состоится на рабочем заседании»,- сказал в беседе с журналистами судья КС Ерванд Хундкарян.
На вопрос о том, продолжится ли кризис, если на пост главы КС будет быдвинута кандидатура Грайра Товмасяна, Хундкарян заявил, что принятое на рабочем заседании путем тайного закрытого голосования решение будет соответствовать требованиям закона.