Մոսկվայի ոստիկանությունը հայերի և ադրբեջանցիների միջև բախումների ևս 9 մասնակցի է ձերբակալել
Շաբաթ օրը ՌԴ իրավապահները սկսել են ստուգել այն տեղեկությունները, համաձայն որի Մոսկվայի հարավ-արևելքում հայերի և ադրբեջանցիների միջև հերթական ծեծկռտուքն է տեղի եղել, գրում է Интерфакс-ը։
«Մոսկվայի հարավում, Մարշալ Զախարովի 20 հասցեում, տեղի է ունենում զանգվածային ծեծկռտուք երիտասարդների շրջանում, հավանաբար, Հայաստանից և Ադրբեջանից: Ոստիկանությունը ստուգում է այդ տեղեկատվությունը»,- նշվում է հայտարարության մեջ:
Ավելի ուշ Մոսկվայի ՆԳՆ շտաբի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ ձերբակալվել է ծեծկռտուքի 9 մասնակից։ «Մեկ այլ դեպքում անհայտ անձինք կոտրել են սրճարանի և ավտոլվացման կետի պատուհանները, որի հետևանքով այցելուներից մեկը վնասվածք է ստացել՝ ապակու բեկորով։ Քրեական գործեր են հարուցվել Ռուսաստանի Դաշնության Քրեական օրենսգրքի 213-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (խուլիգանություն)»,- նշում է ՆԳՆ-ն:

Еще 9 участников армяно-азербайджанских драк задержаны в Москве
Сотрудники правоохранительных органов в субботу приступили к проверке информации об очередной массовой драке между армянами и азербайджанцами на юго-востоке Москвы.
"На юге Москвы, по улице Маршала Захарова, дом 20, происходит массовая драка молодых людей, предположительно выходцев из Армении и Азербайджана. Полиция проверяет эту информацию", - сообщил "Интерфаксу" информированный источник.
Девять участников армяно-азербайджанского конфликта задержаны в Москве, сообщили "Интерфаксу" в пресс-службе московского главка МВД.
24 июля в Москве произошла серия конфликтов между выходцами из этих стран, в одной из которых пострадал мужчина, а также была разбита витрина.
Еще 9 участников армяно-азербайджанских драк задержаны в Москвего один из посетителей травмирован осколками стекла. Возбуждены уголовные дела по признакам преступления, предусмотренного частью 2 статьи 213 (хулиганство) УК РФ", - сказали в МВД.