ԱՄՆ-ում գնդակահարվել է Ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակն ու նրա ամուսինը
ԱՄՆ Մինեսոտա նահանգում գնդակահարել են Ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակին ու նրա ամուսնուն, հաղորդում է ABC News-ը։
Ըստ աղբյուրի՝ սպանվել են դեմոկրատ Մելիսա Հարթմանը և նրա ամուսինը: Մինեսոտայի նահանգապետ թիմ Վոլզը հայտարարել է, որ հարձակումը, ամենայն հավանականությամբ, քաղաքական դրդապատճառներ է ունեցել:
Հրաձիգը վիրավորել է նաև սենատոր Ջոն Հոֆմանին և նրա կնոջը. երկուսն էլ վիրահատվել են, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում, գրում է ABC-ն:
Կասկածյալին տեսել են Հարթմանի տան մոտ՝ ոստիկանական համազգեստով։ Ձերբակալման փորձի ժամանակ նա կրակ է բացել և դիմել փախուստի։
Նախագահ Թրամփը, անդրադառնալով միջադեպին, նշել է. «Ես տեղեկացված եմ Մինեսոտայում տեղի ունեցած սարսափելի կրակոցների մասին, որը, կարծես թե, նպատակային հարձակում էր նահանգային օրենսդիրների դեմ։

Бывший спикер Палаты представителей и ее муж застрелены в США
Бывший спикер Палаты представителей и ее муж были застрелены в американском штате Миннесота, сообщает ABC News.
По данным источника, демократ Мелисса Хартман и ее муж были убиты. Губернатор Миннесоты Тим Вольц заявил, что нападение, скорее всего, имело политическую подоплеку.
Стрелок также ранил сенатора Джона Хоффмана и его жену. Оба были прооперированы, их жизни вне опасности, сообщает ABC.
Подозреваемого видели около дома Хартмана в полицейской форме. Во время попытки ареста он открыл огонь и скрылся.
Президент Трамп, комментируя инцидент, отметил: «Я информирован об ужасной стрельбе, которая произошла в Миннесоте, которая, по-видимому, была целенаправленным нападением на законодателей штата.