«Սա պատմական իրադարձություն է». Արամ Սարգսյան
Չորեքշաբթի, 26 մարտի, 2025 թ., 12:00
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Չկա ավելի գործուն պատասխան ԵՄ դիտորդական առաքելության խնդրով Ադրբեջանի պահանջին, քան Հայաստանի ԵՄ անդամակցության մեկնարկի մասին օրինագծի ընդունումը։ Սրանով ՀՀ-ն նոր դռներ է բացում ԵՄ ներկայության և համագործակցության՝ բոլոր ուղղություններում։ Ադրբեջանը չի կարող ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների սերտացումը դիտարկել թշնամական, քանի որ իր եղբայր Թուրքիան նույնպես ջանում է նման հարաբերություններ ստեղծել։
Հայաստանի ԵՄ անդամակցության մեկնարկի մասին օրինագիծը ԱԺ քվեարկությամբ հաստատելը, անկասկած, պատմական իրադարձություն է և էլ ավելի էական է դառնում ԱՄՆ ընտրություններից հետո ստեղծված աշխարհաքաղաքական իրավիճակում։
Իմ խորհին շնորհակալությունը այն 60.000 և ավելի մարդկանց, որ ստորագրեցին և վստահեցին մեզ։ Մենք միասին ենք կերտելու մեր, մեր զավակների ու թոռների ապագան։ Շնորհակալություն նաև ԱԺ ՔՊ խմբակցությանը՝ իրավիճակը ճիշտ գնահատելու և օրինագծին կողմ քվեարկելու համար։
Ցանկացած 1000 մղոնանոց ճանապարհ սկսվում է առաջին քայլից։