ՀԱՄԱՍ-ը համաձայնագրի առաջին փուլում Իսրայելին կվերադարձնի 33 պատանդ
Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորումը հրադադարի համաձայնագրի առաջին փուլում Իսրայելին կհանձնի 33 պատանդի։ Այս մասին հայտնում է Times of Israel-ը։
«Առաջին երեք պատանդները կվերադարձվեն առաջին օրը, եւս չորսը՝ յոթերորդ օրը։ Դրանից հետո 7 օրը մեկ երեք պատանդներ ազատ կարձակվեն, իսկ վերջին 14-ը ազատ կարձակվեն առաջին փուլի վերջին շաբաթվա ընթացքում»,- ասվում է հոդվածում։
Խոսքը քաղաքացիական պատանդների մասին է, որոնց թվում կան երեխաներ, կանայք, ծերեր և հիվանդներ։
Իսրայելի և ՀԱՄԱՍ-ի միջև ձեռքբերված համաձայնագիրը կսկսի գործել հունվարի 19-ից։ Համաձայնագրի երկրորդ և երրորդ փուլերը կհամաձայնեցվեն ավելի ուշ։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Գազայի հատվածում բնակիչները դուրս էին եկել փողոց՝ տոնելու համաձայնագրի հաստատումը։

ХАМАС передаст Израилю 33 заложника по сделке о прекращении огня
Палестинская группировка ХАМАС в рамках соглашения о прекращении огня на первом этапе передаст Израилю 33 заложника. Об этом сообщает The Times of Israel.
«Первые три заложника будут освобождены в первый день, еще четверо — на седьмой день. После этого каждые семь дней будут освобождаться по три заложника, а последние 14 — на последней неделе первого этапа», — сказано в статье.
Речь идет о «гуманитарных» заложниках, под которыми понимаются дети, женщины (в том числе военнослужащие), пожилые люди и больные.