«BMW Group»-ը փակել է Ռուսաստան ավտոմեքենաների արտահանման սողանցքը
Գերմանական BMW ավտոարտադրող ընկերությունը հայտնել է, որ հայտնաբերել է եվրոպական պատժամիջոցները շրջանցող և Ռուսաստան ավտոմեքենաների անօրինական արտահանում իրականացնող ճանապարհ:
Խախտումներն ի հայտ են եկել, երբ ընկերությունը ներմուծել է արտահանման վերահսկողություն: Ստուգումների արդյունքում դադարեցվել է ավտոմեքենաների ապօրինի վաճառքը։ «BMW Group»-ը որոշում է կայացրել աշխատանքից ազատել պատասխանատու աշխատակիցներին»,- հայտնել են ընկերությունից։
Ավելի վաղ մի շարք լրատվամիջոցներ հայտնել էին, որ BMW-ի Հանովերի մասնաճյուղը 100-ից ավելի թանկարժեք մեքենաներ է մատակարարել Ռուսաստանի հաճախորդներին՝ պատժամիջոցները շրջանցելով։

BMW закрыла канал поставки автомобилей в Россию в обход санкций
Немецкий автопроизводитель BMW сообщил о выявлении нарушений, связанных с незаконным экспортом автомобилей в Россию в обход европейских санкций.
В BMW заявили, что о нарушениях стало известно после введения внутри компании мер по контролю над экспортом. Результатом проверок стала остановка незаконной реализации автомобилей. "BMW Group приняла решение уволить ответственных сотрудников", - заявили в компании.
Ранее ряд СМИ сообщали, что филиал BMW в Ганновере поставил клиентам в России более 100 дорогостоящих автомобилей в обход санкций.