«Փորձ են անում «դիվերսիա» կարել` ՀՀ 2 զինծառայողներին ծանր հանցագործության մեջ մեղադրելով». Տ. Աբրահամյան
Շաբաթ, 27 մայիսի, 2023 թ., 13:36
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Ադրբեջանցիները երեկվանից հոլիվուդյան ոճի մոտիվներով փորձ են անում «դիվերսիա» կարել՝ ՀՀ 2 զինծառայողներին ծանր հանցագործության մեջ մեղադրելով:
Նախ տրվեց, որ ՀՀ-ից դիվերսիոն հարձակում է տեղի ունեցել, ապա թեման զարգացրեցին այլ ուղղությամբ՝ մեղադրելով ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող բնակավայրում, քաղաքացիական անձի սպանության մասին:
Ակնհայտորեն Ադրբեջանում փորձում են ստանալ ճիշտ այնպիսի պատկեր, ինչպիսին գրանցվել էր Նախիջևանի ուղղությամբ 2 ադրբեջանցիների ՀՀ ներթափանցումից ու Կապանի հատվածում քաղաքացիական անձ սպանելուց:
Իհարկե այն տարբերությամբ, որ եթե ՀՀ-ի տարածքում ադրբեջանցիներն իսկապես ներթափանցել ու մարդ էին սպանել, մեր զինծառայողներն ադրբեջանական սցենարի իրագործման նպատակով, ամենայն հավանականությամբ, առևանգվել են:
Եթե նույնիսկ խնդիրը մոլորությունը լինի, ինչի հավանականությունը, կարծես, բարձր չի, իրավիճակը դրանից չի փոխվի»:

Тигран Абрамян: Азербайджанцы со вчерашнего дня пытаются устроить «диверсию» по голливудским мотивам
Суббота, 27 Мая, 2023 года, 13:36
Секретарь фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице с Facebook пишет: «Азербайджанцы со вчерашнего дня пытаются устроить «диверсию» по голливудским мотивам, обвинив двух армянских военнослужащих РА в тяжелом преступлении.
Сначала заявили, что РА якобы осуществила диверсионное нападение, затем развили тему уже в другом направлении, обвинив в убийстве гражданского лица на территории населенного пункта, находящегося под азербайджанским контролем.
Очевидно в Азербайджане пытаются сформировать ту же картину, какая была зарегистрирована в направлении Нахиджевана в ходе диверсионного проникновения двух азербайджанцев на территорию РА и в результате убийства гражданского лица в Капане.
Конечно, с той разницей, что, если на территории РА азербайджанцы действительно убили человека, наши военнослужащие, по всей вероятности, были похищены с целью осуществления азербайджанского сценария.
Если даже проблема действительно в том, что они заблудились, а это кажется маловероятным, ситуация из-за этого не изменится».