Արցախի ՊԲ-ն հրապարակել է ևս 30 զոհված զինծառայողի անուն
![]() Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողները Սանոսյան Արտյոմ Սարգիսի, ծնվ. 2001թ. Ղարիբյան Վազգեն Վիգենի, ծնվ. 2002թ. Սարգսյան Աբրահամ Աշոտի, ծնվ. 2001թ. Մարգարյան Սերժիկ Արտակի, ծնվ. 2000թ. Խեմչյան Արտակ Նորիկի, ծնվ. 1982թ. Պահեստազորային Սարգսյան Էդգար Ռոբերտի, ծնվ. 1988թ. Հայրապետյան Ալեքսանդր Սամվելի, ծնվ. 1991թ. Միտիչյան Գոռ Սամվելի, ծնվ. 1991թ. Մկրտչյան Մարտուն Մկրտչի, ծնվ. 1982թ. Սիմոնյան Մյասնիկ Կարապետի, ծնվ. 1984թ. Պետրոսյան Ալիկ Իշխանի, ծնվ. 1982թ. Աղաջանյան Սարգիս Հենրիկի, ծնվ. 1978թ. Համբարյան Լևոն Խորոնի, ծնվ. 1992թ. Մկրտչյան Սերգեյ Հարությունի, ծնվ. 1991թ. Սարգսյան Հովհաննես Վարդգեսի, ծնվ. 1990թ. Սահակյան Խաչիկ Հովհաննեսի, ծնվ. 2001թ. Այվազյան Սարմեն Սամվելի, ծնվ. 2001թ. Գասպարյան Կարեն Վռամի, ծնվ. 2001թ. Ալավերդյան Արման Արթուրի, ծնվ. 2001թ. Օսիպյան Դավիթ Վլադիմիրի, ծնվ. 2002թ. Հակոբյան Արթուր Դավիթի, ծնվ. 1983թ. Աբրահամյան Նաիրի Արայիկի, ծնվ. 1998թ. Մուրադյան Արսեն Վանիկի, ծնվ. 2001թ. Բաբայան Դավիթ Ալբերտի, ծնվ. 1998թ. Սահրադյան Սուրեն Հայկի, ծնվ. 1994թ. Պահեստազորային Կարապետյան Էդո Արմենի, ծնվ. 1964թ. Պահեստազորային Սիրեկանյան Գագիկ Վահանի, ծնվ. 1959թ. Պահեստազորային Գրիգորյան Գագիկ Ֆրիդոնի, ծնվ. 1961թ. Պահեստազորային Սարգսյան Համլետ Ռուզվելտի, ծնվ. 1973թ. Պահեստազորային Մնոյան Մուշեղ Լավրենտի, ծնվ. 1966թ. |
«Օլիգարխիայից խլվող բիզնեսների փաստի վրա ուրախացողների համար 2 վատ նորություն ունեմ»․ Վարդուհի Սարգսյան

Минобороны Арцаха опубликовало имена еще 30 военнослужащих, погибших при отражении агрессии Азербайджана
![]() Министерство обороны Республики Арцах обнародовало имена еще 40 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: Саносян Артем Саркисович, 2001 г.р. Гарибян Вазген Вигенович, 2002 г.р. Саргсян Абрааам Ашотович, 2001 г.р. Маргарян Сержик Артакович, 2000 г.р. Хемчян Артак Норикович, 1982 г.р. Айрапетян Александр Самвелович, 1991 г.р. Митичян Гор Самвелович, 1991 г.р. Мкртчян Мартун Мкртычевич, 1982 г.р. Симонян Мясник Карапетович, 1984 г.р. Петросян Алик Ишханович, 1982 г.р. Агаджанян Саркис Генрихович, 1978 г.р. Амбарян Левон Хоронович, 1992 г.р. Мкртчян Сергей Арутюнович, 1991 г.р. Саргсян Ованнес Вардкесович, 1990 г.р. Саакян Хачик Ованнесович, 2001 г.р. Айвазян Сармен Самвелович, 2001 г.р. Гаспарян Карен Врамович, 2001 г.р. Алавердян Арман Артурович, 2001 г.р. Осипян Давид Владимирович, 2002 г.р. Акопян Артур Давидович, 1983 г.р. Абрамян Наири Араикович, 1998 г.р. Мурадян Арсен Ваникович, 2001 г.р. Бабаян Давид Альбертович, 1998 г.р. Саградян Сурен Айкович, 1994 г.р. резервист Карапетян Эдо Арменович, 1964 г.р. резервист Сиреканян Гагик Ваанович, 1959 г.р. резервист Григорян Гагик Фридонович, 1961 г.р. резервист Саргсян Гамлет Рузвельтович, 1973 г.р. резервист Мноян Мушег Лаврентьевич, 1966 г.р. |