Լիբանանը ֆինանսական օժանդակություն է խնդրում միջազգային հանրությունից
Լիբանանը չունի բավարար միջոցներ՝ Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունից վերականգնվելու համար: Այս մասին այսօր հայտարարել է երկրի էկոնոմիկայի և առևտրի նախարար Ռաուլ Նեհմենը, հայտնում է Sky News Arabia-ն:
«Լիբանանը չունի ֆինանսական միջոցներ պայթյունի հետևանքները հաղթահարելու համար: Մենք հայցում ենք օգնություն ստանալ միջազգային հանրությունից: Պայթյունի հետևանքով պատճառված վնասը գնահատվում է միլիարդավոր դոլարներ: Մեզ ժամանակ կպահանջվի ամբողջ հասցված վնասի գնահատման համար»,- ասել է Նեհմենը:
Նա հավելել է, որ «Լիբանանի համար միակ լուծումը համագործակցությունն է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ»:

У Ливана нет средств на восстановление после взрыва в Бейруте
У Ливана нет достаточно средств для восстановления после взрыва в Бейруте. Об этом в четверг, 6 августа, заявил министр экономики и торговли страны Рауль Нехме, сообщает Sky News Arabia.
"У Ливана нет финансовых возможностей для преодоления последствий взрыва. Мы просим помощи международного сообщества. Причиненный взрывом ущерб оценивается в миллиарды долларов. Нам потребуется время для оценки всего нанесенного урона",- заявил Нехме.
Он добавил, что "единственным решением для Ливана является сотрудничество с Международным валютным фондом".