Բրազիլիայի առաջին տիկինը վարակվել է կորոնավիրուսով
Բրազիլիայի նախագահ Ժաիր Բոլսոնարոյի կինը՝ Միշել Բոլսոնարոն, վարակվել է կորոնավիրուսով: Այս մասին հայտնում են երկրի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
«Հուլիսի 30-ին Միշել Բոլսոնարոն հանձնել է կորոնավիրուսային թեստ, որը դրական է եղել»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Նրա վիճակը գնահատվում է լավ. «Առաջին տիկինը կլինի նախագահի աշխատակազմի բժշկական անձնակազմի հսկողության տակ»,- ասված է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Վերջերս Բրազիլիայի նախագահը նույնպես վարակվել էր կորոնավիրուսով: Հուլիսի 7-ին նա հայտարարել էր, որ թեստի պատասխանը դրական է եղել:

Первая леди Бразилии была заражена коронавирусом
Жена президента Бразилии Яира Болсонару, Мишель Болсонару, была заражена коронавирусом. Об этом сообщает пресс-служба президента страны.
«30 июля Мишель Болсонару прошел тест на коронавирус, который был положительным», - говорится в заявлении.
Его состояние оценивается как хорошее. «Первая леди будет находиться под контролем медицинского персонала администрации президента», - сказали в пресс-службе.
Недавно президент Бразилии заразился коронавирусом. 7 июля он сообщил, что получил положительный ответ на тест.