Բաքվում գիշերն անցկացված ակցիայի ժամանակ 7 ոստիկան է տուժել, 16 մեքենա վնասվել
Բաքվում խորհրդարանի շենքի մոտ տեղի ունեցած ակցիայի կապակցությամբ հարուցվել են քրեական գործեր՝ Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի 220 (զանգվածային անկարգություններ) և 315 (դիմադրություն կամ ուժի կիրառում իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ) հոդվածներով, հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում անելով երկրի ՆԳՆ-ին: Համաձայն հաղորդագրության՝ ակցիայի ժամանակ «մի խումբ սադրիչներ կոպտորեն խախտել են հասարակական կարգը, ուժ են գործադրել և դիմադրել ոստիկանության ծառայողներին»:
Ցուցարարները քարեր են նետել ոստիկանների ուղղությամբ, որի հետևանքով տուժել է 7 ոստիկան՝ ստանալով տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ, ինչպես նաև վնասվել է ծառայողական16 ավտոմեքենա:

Возбуждено уголовное дело по следам ночных событий в Баку
В связи с ночными событиями у парламента Азербайджана возбуждено уголовное дело, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на совместное сообщение МВД и генеральной прокуратуры страны. По факту Генпрокуратура возбудило уголовное дело по статьям 220 (массовые беспорядки) и 315 (сопротивление или применение насилия в отношении представителя власти) Уголовного кодекса АР.
Согласно сообщению, в ходе акции в поддержку армии «группа провокаторов грубо нарушила общественный порядок, применила силу и оказала сопротивление сотрудникам полиции». В результате, 7 полицейских получили различные травмы, были повреждены 16 служебных автомобилей.