Բրազիլիայի մարզադաշտերը վերածվում են դաշտային հոսպիտալների
Բրազիլիային «Մարական» մարզադաշտը վերածվում է դաշտային հոսպիտալի՝ կորոնավիրուսով հիվանդների ընդունման համար: Այդ մասին հայտնում է CNN-ը Twitter միկրոբլոգի իր էջում:
Մարզադաշտում իրականացվում են անհրաժեշտ ձևափոխման աշխատանքներ: Ժամանակավոր հոսպիտալներ են տեղակայվել նաև բրազիլական այլ ակումբների մարզադաշտերում:
Հանրահայտ «Մարական» մարզադաշտը պատկանում է «Ֆլամենգո» ֆուտբոլային ակումբին։ Այս մարզադաշտում են անցկացվել 2014 թվականի Աշխարհի գավաթի խաղարկության եզրափակիչը, 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերը և մարզական բազմաթիվ այլ միջոցառումներ:

Стадионы Бразилии превращают в полевые госпитали
Бразильский стадион Маракана преобразован в полевой госпиталь для больных коронавирусом. Об этом сообщает CNN в Twitter.
"Один из самых известных стадионов в мире и место проведения Олимпийских игр в Рио - Маракана - это один из нескольких стадионов, которые будут преобразованы в полевые госпитали для лечения пациентов, инфицированных новым коронавирусом", - говорится в сообщении.
На стадионе проводятся необходимые работы по переоборудованию. Также временные госпитали развернули на стадионах других бразильских клубов.
Маракана является домашним стадионом клуба Фламенго, на этом стадионе проходили финал чемпионата мира-2014, Олимпиада-2016 и многие другие спортивные мероприятия.