«Կփորձենք չերկարաձգել 7 օրվա ժամկետը»․ Տ․ Ավինյան
Մեզ մոտ կորոնավիրուսի տարածումը վատագույն սցենարով չի տեղի ունենում։ Այս մասին Կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Այլ երկրներում մենք տեսնում ենք, որ թվերն աճում են երկրաչափական պրոգրեսիայով: Մեզ մոտ, փառք Աստծո այդպիսի բան չկա: Կա որոշակի աճ, բայց իրավիճակը հսկողության տակ պահելու համար կարևոր է, որ այս մեկշաբաթյա սահմանափակումների ռեժիմը խստագույնս պահպանենք»,- ասաց վարչապետը:
Շարունակելով թեման՝ փոխվարչապետ, արտակարգ դրության պայմաններում՝ պարետ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրեց, որ երեկվա դրությամբ ուղևորահոսքը Երևանում 30 անգամ կրճատվել է, գրեթե նույն պատկերն է նաև մարզերում։ «Մեր քաղաքացիները բավականին գիտակցաբար են մոտենում իրավիճակին։ Ինչ վերաբերում է սահմանափակումը խախտողներին, ոստիկանությունը 158 արձանագրություն է կազմել»,- ասաց նա։ «Հուսով եմ, որ եթե այս նվազ տեմպերը պահպանվեն, մեր մատնանշած 7 օրվա ժամկետում էլ կփորձենք տեղավորվել ու ավել օրեր չխնդրել սահմանափակ ռեժիմով տեղաշարժվելու հետ կապված»,- հայտարարեց պարետը։

Тигран Авинян: Если темпы заболеваемости не будут расти, властям не придется продлевать 7-дневный срок ограничений
Четверг, 26 Марта, 2020 года, 11:25
«По состоянию на вчерашний день пассажиропоток в Ереване сократился в 30 раз, почти та же картина и в областях. Наши граждане вполне осознанно подходят к ситуации. Что касается нарушителей введенных ограничений на передвижение, полиция составила 158 протоколов », - сказал на сегодняшнем заседании правительства вице-премьер Армении, комендант Тигран Авинян.
«Если темпы заболеваемости не будут расти, властям не придется продлевать 7-дневный срок строгих ограничений»,- добавил Авинян.