Իտալիայում կարանտինը խախտելու համար՝ մինչև 5 տարվա ազատազրկում. #LaRepubblica
Իտալիայի իշխանությունները խստացրել են պատիժը՝ COVID_19 կորոնավիրուսով վարակված անձանց համար կարանտինը խախտելու դեպքում. իրավախախտներին սպառնում է մեկից հինգ տարվա ազատազրկում և 400-ից 3000 եվրո տուգանք, հայտնում է La Repubblica-ն:
«Կորոնավիրուսով անձանց կողմից տնից դուրս գալու արգելքի կանխամտածված խախտումը կպատժվի ազատազրկմամբ՝ մեկից հինգ տարի ժամկետով»,- ասված է երկրի վարչապետի Ջուզեպպե Կոնտեի պաշտոնական հաղորդագրության մեջ: Վերջին տվյալների համաձայն՝ Իտալիայում կա ավելի քան 69,1 հազար վարակակիր, բուժվել է 8,3 հազար հիվանդ:

Нарушителям карантина в Италии будет грозить пять лет тюрьмы․ #LaRepubblica
Власти Италии ужесточили наказание за нарушение карантина для инфицированных коронавирусом SARS-CoV-2: нарушителям будет грозить от одного до пяти лет тюрьмы и штраф от 400 до 3000 евро, сообщает La Repubblica.
«Нарочитое нарушение полного запрета на выход из дома теми, у кого подтвержден вирус, будет караться (...) заключением сроком от одного до пяти лет», — говорится в официальном пресс-релиз премьер-министра страны Джузеппе Конте.
По последним данным, в Италии находятся более 69,1 тысячи зараженных коронавирусом, 8,3 тысячи пациентов излечились.