Էդմոն Մարուքյանի՝ արտակարգ դրության պայմաններում չաշխատելու առաջարկը չընդունվեց
Մարտի 24-ին ԱԺ նիստում ԼՀԿ խմբակցեության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն առաջարկեց գալ քաղաքական պայմանավորվածության, չհաստատել օրակարգը, հավաքվել միայն արտակարգ դրության ռեժիմից բխող հարցերի քննարկման ժամանակ:
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն ի պատասխան նկատեց, որ այս պահին այդպիսի օրակարգով աշխատել չեն կարող, կյանքը շարունակվում է, հենց օրինակ ցույց տալու համար պետք է աշխատել:
Ա. Միրզոյանի տեսակետը պաշտպանեց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը: Նա հայտարարեց, որ խորհրդարանական պետության մեջ խորհրդարանը պետք է աշխատի:

Парламент Армении отклонил предложение Эдмона Марукяна не работать во время ЧП
На заседании НС 24 марта лидер фракции «Лусавор Айастан» Эдмон Марукян предложил прийти к политическому соглашению: не утверждать повестку дня, собираться только во время обсуждения вопросов, связанных с чрезвычайным положением.
В свою очередь председатель НС Арарат Мирзоян отметил, что в настоящее время они не могут работать с такой повесткой дня, жизнь продолжается, нужно работать, чтобы подавать пример.
Мнение Арарата Мирзояна поддержал депутат от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян. Он заявил, что в парламентском государстве парламент должен работать.