Հակառակորդն Ակնայի ուղղությամբ 60 մմ-ոց ականանետերից 9 արկ է արձակել. ԱՀ ՊՆ
Մարտի 9-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3000 կրակոց, բացի վերոնշյալ խախտումներից մարտի 13-ին ժամը 10.35-ից 11.15-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետեր՝ արձակելով 9 արկ:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

МО Арцаха։ ВС Азербайджана применили 60-мм минометы, выпустив 9 снарядов
В период с 9 по 16 марта на границе арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 250 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах․
За указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов.
Помимо вышеупомянутых нарушений, 13 марта, в промежуток времени с 10:35 до 11:15, в восточном направлении границы арцахских и азербайджанских войск (Акна) противник применил также 60-мм минометы, выпустив 9 снарядов.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.