Էրդողանը հանձնարարել է կազմակերպել Արա Գյուլերի աշխատանքների ցուցահանդեսը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը հանձնարարել է կազմակերպել պոլսահայ լուսանկարիչ Արա Գյուլերի աշխատանքների ցուցահանդեսը, ով կյանքից հեռացավ հոկտեմբերի 18-ին 90 տարեկան հասակում, հաղորդում է Rusarminfо-ն՝ հղում անելով թուրքական Sabah պարբերականին:
Պարբերականը նշում է, որ ցուցահանդես կկազմակերպվի ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի, Իտալիայի, Անգլիայի և Գերմանիայի հայտնի պատկերասրահներում: Այժմ այդ ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում:
Նրան անվանում էին «Ստամբուլի լուսանկարիչ» և «Ստամբուլի աչք»: Գյուլերը ֆոտոհարցազրույցներ է վերցրել այնպիսի հեղինակավոր դեմքերից, ինչպիսիք են՝ Ուինսթոն Չերչիլ, Բերտրան Ռասել, Ինդիրա Գանդի, Սալվադոր Դալի, Ալֆրեդ Հիչքոք, Պաբլո Պիկասո և այլք:

Эрдоган распорядился организовать выставку работ армянского «ока Стамбула»
Президент Турции Реджеп Эрдоган дал распоряжение организовать за границей выставку работ знаменитого фотографа армянского происхождения Ара Гюлера, ушедшего из жизни 18 октября в возрасте 90 лет.
Как сообщает турецкое издание Sabah, выставки работ фотографа будут организованы в известных галереях США, Франции, Италии, Англии и Германии. Отмечается, что сейчас ведутся работы по организации зарубежного показа работ Гюлера.
Ара Гюллер родился в Стамбуле 16 августа 1928 года. Он был известен тем, что брал фото-интервью у таких знаменитых людей, как Уинстон Черчилль, Сальвадор Дали, Пабло Пикасо, Индира Ганди. В Турции Гюлера называют «оком Стамбула» или «фотографом Стамбула».