Թրամփը նշել է ԱՄՆ-ի պատմության մեջ ամենամեծ սխալը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Մերձավոր Արևելք Ջորջ Բուշի ղեկավարությամբ ամերիկյան զորքեր մտցնելն ԱՄՆ պատմության մեջ վատագույն սխալն էր, որը կարող էին թույլ տալ Միացյալ Նահանգների իշխանությունները: Այս մասին նա ասել է Hill.TV-ի հետ զրույցում:
Ընդ որում, նա հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման ևս սխալվել է, երբ որոշում է ընդունել դուրս բերել զորքերը Մերձավոր Արևելքից: Սակայն Թրամփն ընդգծել է, որ «այնտեղ հայտնվելը» ամենամեծ սխալն էր:
ԱՄՆ նախագահը բացատրել է իր կարծիքը նրանով, որ տվյալ որոշումն ԱՄՆ-ին արժեցել է 7 տրիլիոն դոլար և միլիոնավոր կյանքեր:

Трамп: Ввод войск на Ближний Восток — самая страшная ошибка в истории США
Президент США Дональд Трамп заявил, что введение американских войск на Ближний Восток под руководством Джорджа Буша стало «худшей ошибкой», которую совершали власти Соединенных Штатов. Об этом он заявил в интервью Hill.TV.
«Самая худшая ошибка, сделанная в истории нашей страны, это [военное] присутствие на Ближнем Востоке, инициированное президентом Бушем», — сказал Трамп.
При это, по его словам, предыдущий президент США Барак Обаматакже ошибся, когда принял решение вывести войска с Ближнего Востока. Однако Трамп подчеркнул, что «появится там» было «самой большой» ошибкой.
Американский лидер объяснил свое мнение тем, что данное решение стоило США $7 трлн и «миллионы» жизней.