Թրամփը որոշում է ընդունել «ռուսական գործի» ընթացքում ոչ ոքի ներում չշնորհել. NBC
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը որոշում է ընդունել 2016թ. նախագահական ընտրություններում Ռուսաստանի ենթադրյալ միջամտության մասին ԱՄՆ հատուկ դատախազ Ռոբերտ Մյուլերի կողմից անցկացվող հետաքննության ընթացքում ոչ ոքի ներում չշնորհել: Այս մասին NBC News-ին ասել է ԱՄՆ նախագահի փաստաբան Ռուդոլֆ Ջուլիանին:
«Մենք դա քննարկել ենք հունիսի սկզբին, և համաձայնության չենք հասել հետաքննության ժամանակ ներում շնորհելու շուրջ»,- ասել է Ջուլիանին:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ներում տեղեկություն էր տարածվել այն մասին, որ Թրամփը քննարկել է իր նախընտրական շտաբի նախկին ղեկավար Փոլ Մանաֆորթի համար ներում շնորհելու հնարավորությունը, ով ավելի վաղ մեղավոր էր ճանաչվել հարկային մեքենայության համար: Ջուլիանին այդ տեղեկությունը հերքել է: Նրա խոսքով՝ Թրամփին չի մտահոգում Մանաֆորթի հարցը:

NBC: Трамп принял решение никого не помиловать в течение хода «российского дела»
Президент США Дональд Трамп принял решение никого не помиловать, пока продолжается расследование специального прокурора США Роберта Мюллера о предполагаемом вмешательстве России в выборы президентов 2016 года. Об этом телеканалу NBC News заявил адвокат президента США Рудольф Джулиани.
«Мы обсудили это в начале июня, и мы не договорились о помиловании во время расследования [Мюллера о «российском вмешательстве»]», — сказал Джулиани.
Ранее в СМИ появилась информация о том, что Трамп обсуждал возможность помилования для бывшего главы его предвыборного штаба Пола Манафорта, который ранее был признан виновным в налоговом мошенничестве по восьми пунктам обвинения из восемнадцати. Джулиани также опроверг эту информацию. По словам личного адвоката Трампа, президента США не интересовал вопрос помилования исключительно Манафорта.
На этой неделе журналистка телеканала Fox рассказала о планах Трампа просить помилования для Манафорта.