Թրամփը չի բացառել Ղրիմը ռուսական տարածք ճանաչելու տարբերակը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել Ղրիմը ռուսական ճանաչելու հնարավորությունը: Այս մասին նա ասել է ինքնաթիռում լրագրողների հետ զրույցում, հաղորդում է The Globe and Mail-ը:
«Տեսնենք»,- ասել է Թրամփը:
Ավելի վաղ նա լրագրողների հետ զրույցում հայտնել էր ՌԴ նախագահի հետ բանակցությունների գլխավոր թեմաների մասին:
Հավելենք, որ Թրամփ-Պուտին բանակցությունները կկայանան Հելսինկիում հուլիսի 16-ին: Ակնկալվում է, որ հանդիպումը կտևի մի քանի ժամ և կսկսվի տետ-ա-տետ զրույցից: Երկու պետությունների առաջնորդները կքննարկեն Մոսկվայի և Վաշինգթոնի միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, միջազգային օրակարգի մի շարք ակտուալ հարցեր:

Трамп допустил возможность признания Крыма российским
Президент США Дональд Трамп не исключил вероятность признания Крыма российским регионом. Так он ответил на вопрос журналистов, передает The Globe and Mail.
«Поглядим», — сказал он репортерам, которые летели с ним на борту №1 в Нью-Джерси.
Трамп добавил, что собирается также обсудить с российским лидером Владимиром Путиным конфликты в Сирии и на Украине, «вмешательство» Москвы в американские выборы и другие вопросы.
Путин и Трамп встретятся 16 июля в Хельсинки. Ожидается, что встреча займет несколько часов и начнется с беседы тет-а-тет. Главы государств намерены обсудить перспективы дальнейшего развития отношений Москвы и Вашингтона, а также актуальные вопросы международной повестки дня.