Պեսկովը գնահատել է ԱՄՆ-ի դերը ուկրաինական հարցի կարգավորման գործում
Ռուսաստանը երբեք վարդագույն ակնոցներով չի նայել Վաշինգթոնի՝ որևէ բարդ խնդիր լուծելու կարողությանը․ ասել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով ԱՄՆ-ի ներգրավվածությունը Ուկրաինայի հակամարտության գործընթացում։
«Մենք երբեք վարդագույն ակնոցներով չենք նայել։ Եվ մենք երբեք չենք չափազանցրել Վաշինգթոնի՝ որևէ բարդ խնդիր մշտապես լուծելու կարողությունը», - ասել է Պեսկովը Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում՝ մեկնաբանելով ԱՄՆ-ի դերը Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման գործընթացում։
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը նշել է, որ և՛ ԱՄՆ-ն, և՛ Ռուսաստանը շարունակում են հետապնդել իրենց ազգային շահերը։

Песков оценил роль США в урегулировании украинского вопроса
Россия никогда не носила "розовые очки" в отношении способности Вашингтона навсегда решить какую-то сложную проблему, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя участия США в процессе урегулирования на Украине.
"Мы никогда не носили розовые очки. И мы никогда не преувеличивали способности Вашингтона раз и навсегда решить какую-то сложную проблему", - сказал Песков в интервью Центральному ТВ Китая, комментируя роль США в процессе украинского урегулирования.
Пресс-секретарь российского президента отметил, что и США, и Россия продолжают преследовать свои национальные интересы.