«Վաշինգթոնը նախատեսում է վերականգնել ռուսական նավթի նկատմամբ պատժամիջոցները, երբ էներգետիկ շուկայում գները նորմալանան». Թրամփ
Կիրակի, 15 մարտի, 2026 թ., 09:39
Վաշինգտոնը պլանավորում է վերականգնել ռուսական նավթի նկատմամբ պատժամիջոցները, երբ Մերձավոր Արևելքի հակամարտության պատճառով բարձրացած էներգակիրների գները կարգավորվեն, NBC News-ին տված հարցազրույցում ասել է Դոնալդ Թրամփը։
Այս շաբաթվա սկզբին ԱՄՆ-ն ժամանակավորապես չեղյալ հայտարարեց նավերի վրա բեռնված ռուսական հում նավթի և նավթամթերքի վաճառքի վրա սահմանված պատժամիջոցները մինչև մարտի 12-ը։ Ազատումը ուժի մեջ է մինչև ապրիլի 11-ը և չի տարածվում Իրանի հետ կապված գործարքների և գործունեության վրա։

Трамп:Вашингтон планирует восстановить санкции на российскую нефть после нормализации цен на энергетическом рынке
Воскресенье, 15 Марта, 2026 года, 09:39
![]() Вашингтон планирует восстановить санкции на российскую нефть после нормализации цен на энергетическом рынке, выросших из-за ближневосточного конфликта, заявил Дональд Трамп в интервью телеканалу NBC News. Ранее на этой неделе США временно вывели из-под санкций продажу российских нефти и нефтепродуктов, загруженных на суда к 12 марта. Разрешение действует до 11 апреля и не распространяется на транзакции и деятельность, связанные с Ираном. |