Ճապոնիայում ձյան ռեկորդային տեղումների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 18-ի
Ճապոնիայի հյուսիսային և հյուսիսարևմտյան շրջաններում գրանցված ռեկորդային ձյան հետևանքով զոհերի պաշտոնական թիվը 18 է, ևս 267-ը վիրավորվել է, հայտնում է Հրդեհների և աղետների կառավարման գործակալությունը։
Ճապոնիայի կառավարությունը, այդ թվում՝ փոթորկի պատճառած վնասի չափը գնահատող համապատասխան գործակալությունները, ռեկորդային ձյան հետևանքով զոհերի և վիրավորների վերաբերյալ պաշտոնական վիճակագրություն են վարում հունվարի 20-ից, երբ երկիրը հարվածեց ձյան առաջին ալիքին։ Ձյան երկրորդ ալիքը հարվածեց Ճապոնիային հունվարի 25-ին։

Число погибших из-за снегопадов в Японии достигло 18
Официальное число погибших в результате рекордных снегопадов в северных и северо-западных регионах Японии составляет 18 человек, еще 267 человек пострадали, свидетельствуют данные Агентства по пожарной безопасности и ликвидации последствий стихийных бедствий Японии.
Правительство Японии, включая профильные ведомства, оценивающие размер ущерба в результате разгула стихии, ведет официальную статистику жертв и пострадавших от рекордных снегопадов с 20 января, когда на страну обрушилась первая волна стихии. Вторая волна снегопадов пришла в Японию с 25 января.