«Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ն Ուկրաինայի հարցով աշխատանքային խմբեր կստեղծեն»․ Ուշակով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույցի ընթացքում համաձայնության են եկել ստեղծել աշխատանքային երկու խումբ՝ ուկրաինական հակամարտությունը կարգավորելու համար։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։ «Հարկ է նշել, որ այսօրվա զրույցի ընթացքում Ռուսաստանի նախագահը համաձայնել է ամերիկյան կողմի առաջարկին՝ շարունակել աշխատանքները Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ ստեղծվելիք աշխատանքային խմբերի շրջանակներում։ Խմբերից մեկը կքննարկի անվտանգության հարցերի տարբեր ասպեկտներ, մյուսը՝ տնտեսական հարցեր»,- լրագրողներին ասել է Ուշակովը։
Դեկտեմբերի 28-ի երեկոյան Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցել, որը տեղի է ունեցել ամերիկյան կողմի նախաձեռնությամբ և տևել է 1 ժամ 15 րոպե։

Ушаков։ Россия и США договорились создать две рабочие группы по Украине
Президенты России и США Владимир Путин и Дональд Трамп во время телефонного разговора договорились создать две рабочие группы по урегулированию на Украине.Об этом сообщил помощник президента России Юрий Ушаков.
"Стоит особо отметить, что в ходе сегодняшней беседы президент России согласился с предложением американской стороны о том, чтобы продолжить работу по регулированию вокруг Украины в рамках специально создаваемых двух рабочих групп. Одна из них будет заниматься различными аспектами проблематики безопасности, а вторая вопросами экономической сферы", - сказал Ушаков журналистом.
Президенты России и США провели телефонный разговор вечером 28 декабря. Он состоялся по инициативе американской стороны и продлился 1 час 15 минут․