«Իսրայելը տանկեր ու զրահատեխնիկա է ուղարկել սիրիական Բեյթ Ջին բնակավայր»․ Syria TV
«Երկու տանկ և չորս ռազմական զրահամեքենա մտել են Բեյթ-Ջին բնակավայրի շրջակա տարածքներ։ Միաժամանակ երկնքում գտնվում են Իսրայելի ուղղաթիռները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ իսրայելական օդուժը հարվածել են Բեյթ Ջինին, որի հետևանքով զոհվել է առնվազն 13 խաղաղ բնակիչ, վիրավորվել ևս 25-ը։ Զոհերի և վիրավորների թվում կան կանայք և երեխաներ։
Հաղորդվում է, որ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի հարձակումը տեղի է ունեցել Իսրայելի պաշտպանության բանակի զորքերի և ռազմական շարասյունը շրջապատած տեղի բնակիչների միջև տեղի ունեցած միջադեպից հետո։

Syria TV: Израиль направил танки и бронетехнику к сирийскому поселению Бейт-Джан
Израильская армия направила в провинцию Дамаск танки и бронетехнику вслед за авиацией, передает телеканал Syria TV.
"Два танка и четыре военные бронемашины вошли в окрестности поселения Бейт-Джан. Вместе с тем в небе находятся вертолеты оккупационного Израиля", — говорится в сообщении.
По информации телеканала, израильская авиация нанесла удары по Бейт-Джану, по предварительным данным, там погибли не менее 13 мирных жителей, еще 25 получили ранения. Среди погибших и пострадавших есть женщины и дети.
Атака израильских ВВС последовала после инцидента между военнослужащими ЦАХАЛ, проводившими рейд в Бейт-Джане, и местными жителями, которые окружили военную колонну.