Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Էրդողանի հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, կողմերը քննարկել են երկկողմ համագործակցության արդիական հարցեր՝ շեշտը դնելով առևտրային և ներդրումային կապերի հետագա ընդլայնման և ռազմավարական նշանակություն ունեցող էներգետիկ նախագծերի իրականացման վրա։
«Մտքեր են փոխանակվել Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ, այդ թվում՝ խաղաղ կարգավորման ամերիկյան առաջարկների համատեքստում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Эрдоган и Путин обсудили Украину и двустороннее сотрудничество
Состоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
Как сообщает пресс-служба Кремля, рассмотрена актуальная тематика двустороннего сотрудничества с акцентом на дальнейшее расширение торгово-инвестиционных связей и реализацию стратегически значимых проектов в сфере энергетики.
«Проведен обмен мнениями по ситуации вокруг Украины, в том числе в контексте американских предложений по мирному урегулированию», — говорится в сообщении.
Отмечается, что Реджеп Тайип Эрдоган выразил намерение оказывать всяческое содействие переговорному процессу и готовность и далее предоставлять в этих целях стамбульскую площадку.