Առնվազն 46 տուժած, այդ թվում՝ երեխաներ. իրավիճակը՝ Խարկովում
Խարկովում նոյեմբերի 19-ի գիշերը ռուսական հարձակումից հետո տուժել է 46 մարդ։ Այս մասին հաղորդում է ՌԲԿ-Ուկրաինա-ն՝ հղում կատարելով Խարկովի ռազմական ​​վարչակազմի ղեկավար Օլեգ Սինեգուբովին։
Սինեգուբովի խոսքով՝ ռուսները գիշերը հարձակվել են Խարկովի Սլոբիդսկի և Օսնովյանսկի շրջանների վրա՝ օգտագործելով անօդաչու թռչող սարքեր։ Հարվածների հետևանքով վիրավորների թիվն առավոտյան հասել է 46-ի, այդ թվում՝ երկու երեխա՝ 9 և 13 տարեկան։
Հարձակման հետևանքով վնասվել են նաև տասից ավելի բնակելի շենքեր, դպրոց, ավտոտնակներ, տասնյակ մեքենաներ և այլ ոչ ռազմական օբյեկտներ։

46 пострадавших, в том числе дети. Последствия ночного удара по Харькову
В Харькове после ночной российской атаки 19 ноября 46 человек получили ранения или травмы. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на руководителя Харьковской ОГА Олега Синегубова.
По словам Синегубова, ночью российские оккупанты атаковали Слободской и Основянский районы Харькова, применив 19 беспилотников типа "Герань-2" (копия иранского "Шахеда"). В результате удара врага по состоянию на утро количество пострадавших возросло до 46 человек - среди них двое детей, 9 и 13 лет.
Также в результате атаки повреждены больше десяти многоквартирных домов, школа, гаражи, десятки машин, троллейбусы, супермаркет и другие невоенные объекты.