Ռուսաստանը կրկին հարվածել է Խերսոնի կամրջին
Ռուսական զորքերը կրկին ավիահարված են հասցրել Խերսոնին։ Խերսոնի շրջանային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Ալեքսանդր Պրոկուդինի խոսքով՝ քաղաքի կամուրջներից մեկի մոտ գրանցվել է հարված։ Հնարավոր զոհերի և վնասի բնույթի մասին տեղեկությունները ներկայումս ճշտվում են։
Խերսոնի քաղաքային ռազմական վարչակազմի տվյալներով՝ կամրջով երթևեկությունը ժամանակավորապես սահմանափակվել է կրկնվող հարձակումների և անօդաչու թռչող սարքերի ակտիվության աճի պատճառով։
Սա Խերսոնի վրա երկրորդ հարվածն է երկու օրվա ընթացքում։ Երեկ՝ օգոստոսի 2-ին, քաղաքի Կորաբելնի շրջանի վրա նետվել է 2 ուղղորդվող ռումբ, որոնք վնասել են ճանապարհային կամուրջը։
Ուկրաինայի ազգային ոստիկանությունը հայտնել է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում Խերսոնի շրջանում հրետակոծության հետևանքով զոհվել է 2 մարդ, ևս 11-ը՝ վիրավորվել։

Россия снова ударила по мосту в Херсоне
Российские военные нанесли новый авиаудар по Херсону. Как сообщил глава Херсонской областной военной администрации Александр Прокудин, зафиксировано попадание в районе одного из мостов города. В настоящее время уточняется информация о возможных пострадавших и характере разрушений.
По данным Херсонской городской военной администрации, на фоне повторяющихся атак и повышенной активности беспилотников движение транспорта через мост временно ограничено.
Это уже второй удар по Херсону за двое суток. Вчера, 2 августа, по Корабельному району города были сброшены две управляемые авиабомбы, в результате чего был поврежден автомобильный мост.
Национальная полиция Украины сообщила, что в течение минувших суток в результате обстрелов на территории Херсонской области погибли два человека, еще 11 получили ранения.