«Պատրաստ ենք ամրապնդել մեր բարեկամությունը Հայաստանի հետ». Չինաստանի ԱԳ նախարար
Մենք պատրաստ ենք ամրապնդել մեր բարեկամությունը Հայաստանի հետ, խորացնել վստահությունը և ընդլայնել համագործակցությունը։ Այս մասին հայտարարել է Չինաստանի արտաքին գործերի նախարար Վան Յին՝ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպման ժամանակ։
«Չինաստանը և Հայաստանը հին քաղաքակրթություններ են՝ հարուստ պատմությամբ և խորը մշակութային հիմքերով։
Մեր կապերը սկիզբ են առնում հնագույն ժամանակներից, և Մեծ Մետաքսի ճանապարհը վկայում է մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության և համագործակցության մասին։ Անկախ միջազգային և տարածաշրջանային իրավիճակի փոփոխություններից, մենք միշտ պահպանել ենք փոխադարձ հարգանքը, վստահությունը և փոխշահավետ համագործակցությունը, որի շնորհիվ մեր հարաբերությունները կայուն զարգանում են։
Մեր համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում դրական արդյունքներ է տալիս, հատկապես այն բանից հետո, երբ մեր երկրները գործընկերներ դարձան «Մեկ գոտի՝ մեկ ճանապարհ» նախաձեռնության շրջանակներում....
...Մենք պատրաստ ենք ամրապնդել մեր բարեկամությունը Հայաստանի հետ, խորացնել վստահությունը և ընդլայնել համագործակցությունը՝ ի շահ մեր երկու երկրների զարգացման», - ասել է Չինաստանի ԱԳ նախարարը։

Глава МИД Китая: "Мы готовы укреплять нашу дружбу с Арменией"
Мы готовы укреплять нашу дружбу с Арменией, углублять доверие и расширять сотрудничество, заявил глава МИД Китая Ван И в ходе встречи с Араратом Мирзояном.
"Министр иностранных дел Китая Ван И
Китай и Армения — древние цивилизации с богатой историей и глубокими культурными основами.
Наши связи уходят корнями в глубокую древность, а Великий Шелковый путь свидетельствует о дружбе и сотрудничестве между нашими народами. Независимо от изменений международной и региональной обстановки, мы всегда сохраняли взаимное уважение, доверие и взаимовыгодное сотрудничество, благодаря чему наши отношения стабильно развиваются.
Наше сотрудничество по всем направлениям дает позитивные результаты, особенно после того, как наши страны стали партнерами в рамках инициативы "Один пояс— один путь"....
...Мы готовы укреплять нашу дружбу с Арменией, углублять доверие и расширить сотрудничество на благо развития наших двух стран",- заявил глава МИД Китая.