Հնդկաստանում կործանված ինքնաթիռը բախվել է բժիշկների հանրակացարանի տանիքին
Հնդկաստանում կործանված ինքնաթիռն ընկել է բժիշկների համար նախատեսված հանրակացարանի տանիքին, հաղորդում է ANI լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով տեղի ոստիկանության աշխատակցին։
«Ինքնաթիռն ընկել է բժիշկների համար նախատեսված հանրակացարանի շենքի տանիքին։ Անմիջապես ժամանել են ոստիկանությունը և մյուս բոլոր ծառայությունները։ Փրկարարական գործողությունները շարունակվում են, տարածքի 70-80%-ն արդեն մաքրվել է», - ոստիկանության աշխատակցի խոսքերն է մեջբերում լրատվամիջոցը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ուղևորատար ինքնաթիռ է կործանվել Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում՝ Ահմեդաբադ քաղաքի օդանավակայանի մոտակայքում։

Самолет, потерпевший крушение в Индии, упал на крышу общежития для врачей
Самолет, потерпевший крушение в Индии, упал на крышу общежития для врачей, сообщает новостное агентство ANI со ссылкой на офицера местной полиции.
"Мы узнали, что самолет с пассажирами на борту упал на крышу здания общежития для врачей. Немедленно, в течение двух-трех минут, прибыли полиция и все другие службы. Спасательная операция продолжается, 70-80% уже территории очищено", - приводит издание заявление полицейского репортерам.
Индийский новостной портал ABP в четверг сообщил, что пассажирский самолет разбился в индийском штате Гуджарат вблизи аэропорта города Ахмедабад.