Նոր մանրամասներ՝ 4-րդ գյուղում շանը ավտոմեքենայի տակ գցելու համար տեղի ունեցած մահվան ելքով վրաերթից
![]() Պարզվել են մայիսի 30-ին Հաղթանակ թաղամասում տեղի ունեցած աղմկահարույց դեպքից որոշ հանգամանքներ։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ ժամը 22։35-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մալաթիայի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ 4-րդ գյուղից դեմքի հատվածում վնասվածք ստանալու հետևանքով «ձախ հոնքի շրջանի պատռված վերք» ախտորոշմանբ «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի տղամարդ և որ բուժօգնության տեղափոխվածը Երևանի բնակիչ 31-ամյա Հունան Հ․-ն է, ով մայիսի 30-ին՝ ժամը 21։10-ի սահմաններում, 4-րդ գյուղում շանը ավտոմեքենայի տակ գցելու համար Դավիթ Դ․-ի և իրենց մի քանի ընկերների հետ, «Լադա» և «BMW» մակնիշի ավտոմեքենաներով գնացել են Հաղթանակ թաղամասի սկզբնամասում գտնվող ավտոլվացման կետ, որտեղ վիճաբանել են 67-ամյա Հարություն Պ․-ի, 31-ամյա Կարեն Հ․-ի 32-ամյա Դավիթ Պ․-ի 40-ամյա Վահե Պ․-ի և այլ անձանց հետ, որտեղ Հունան Հ․-ն ձախ հոնքի շրջանում ստացել է մարմնական վնասվածք։ |