Գերմանիայում թեթև շարժիչով ինքնաթիռը մխրճվել է բնակելի շենքի մեջ․ կա 2 զոհ
Այսօր՝ մայիսի 31-ին, թեթև շարժիչով ինքնաթիռ է բախվել Գերմանիայի արևմուտքում գտնվող բնակելի շենքի։ Երկու մարդ մահացել է, հաղորդում է dpa լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով ոստիկանության խոսնակին։
Ողբերգությունը տեղի է ունեցել կեսօրից կարճ ժամանակ անց Դյուսելդորֆից արևմուտք գտնվող Կորշենբրոյխ քաղաքում։ Իրավապահ մարմինների տվյալներով՝ զոհերից մեկը ինքնաթիռը վարող օդաչուն էր։ Հրապարակված կադրերից դատելով՝ ինքնաթիռը բախվել է մասնավոր բնակելի շենքի, որտեղ հրդեհ է բռնկվել։
Bild թերթի տվյալներով՝ բախումից կարճ ժամանակ առաջ օդաչուն օդային երթևեկության կարգավարներին զգուշացրել է շարժիչի խնդիրների մասին և խնդրել արտակարգ վայրէջք կատարել մոտակա օդանավակայանում։

На западе Германии легкомоторный самолет упал на жилой дом
Легкомоторный самолет рухнул в субботу, 31 мая, на жилой дом на западе Германии. Два человека погибли, сообщает агентство dpa со ссылкой на представителя полиции.
Трагедия произошла вскоре после полудня в городке Коршенброх к западу от Дюссельдорфа. По словам правоохранителей, одна из погибших - летчица, управлявшая самолетом. Судя по опубликованным кадрам, воздушное судно упало на частный жилом дом, там начался пожар.
По данным газеты Bild, незадолго до падения пилот предупредила диспетчеров о неполадках с двигателем и запросила аварийную посадку на ближайшем аэродроме.