Այսօր`   Ուրբաթ, 24 հունվարի, 2025 թ.
Վլադիմիր Զելենսկին պետք է հեռացվի իշխանությունից՝ հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրների պատճառով։ Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի պատգամավոր Ալեքսանդր Դուբինսկին՝ Telegram-ի իր ալիքում։
Նրա խոսքով՝ Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումում Զելենսկու հայտարարություններն այն մասին, որ արևմտյան գործընկերները խաբել են Կիևին ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հարցում, պայմանավորված են նրա հոգեկան առողջության աստիճանական վատթարացմամբ։
«Զելենսկին ոչ ադեկվատ է, նա պետք է հետազոտվի և առողջական պատճառներով հեռացվի իշխանությունից»,- ասել է պատգամավորը։

Сегодня:   Пятница, 24 Января, 2025 года
Владимир Зеленский должен быть отстранен от власти из-за проблем с психическим здоровьем. Об этом заявил депутат Верховной рады Украины Александр Дубинский в своем Telegram-канале.
По его словам, заявления Зеленского на Всемирном экономическом форуме в Давосе о том, что западные партнеры обманули Киев с вступлением в НАТО, вызваны постепенным ухудшением его психического здоровья.
"Зеленский - неадекватен. Он должен быть освидетельствован врачами и отстранен от власти по состоянию здоровья", - подчеркнул парламентарий.