Այսօր`   Կիրակի, 16 փետրվարի, 2025 թ.
«Հրադադարն ուժի մեջ չի մտնի, քանի դեռ ՀԱՄԱՍ-ը չի տրամադրել պատանդների ցուցակը»․ Նեթանյահուի գրասենյակ
Կիրակի, 19 հունվարի, 2025 թ., 11:12
Գազայի հատվածում հրադադարը, որը նախատեսված էր 09:30-ին, չի սկսվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ ՀԱՄԱՍ-ն Իսրայելին չի տրամադրել պատանդների ցուցակը, որոնք պետք է ազատ արձակվեն, հայտնում է N12 հեռուստաալիքը՝ հղում կատարելով Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակին։
Ավելի վաղ Ynet-ը հայտնել էր, որ ՀԱՄԱՍ-ը տեխնիկական պատճառներով հետաձգել է պատանդների ցուցակի փոխանցումը։

СМИ: Прекращение огня не вступит в силу, пока ХАМАС не предоставит список заложников
Запланированное на 09:30 прекращение огня в секторе Газа не начнется до тех пор, пока палестинское движение ХАМАС не предоставит Израилю список освобождаемых заложников.
Как передает Report, об этом сообщает телеканал N12 со ссылкой на канцелярию израильского премьер-министра Биньямина Нетаньяху.
Ранее портал Ynet сообщил, что ХАМАС по техническим причинам задержало передачу Израилю списка заложников, которых планируется освободить в ходе воскресного обмена в рамках первого этапа соглашения о прекращении огня в секторе Газа.