«Ուրախ կլինեի հաղթանակի դեպքում միանալ ձեր վարչակազմին»․ Մասքը՝ Թրամփին
Ամերիկացի գործարար Իլոն Մասքը ցանկություն է հայտնել միանալու նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմին՝ նախագահական ընտրություններում նրա հաղթանակի դեպքում: Այս մասին Մասքն ասել է Թրամփին՝ X-ի հարթակում հարցազրույցի ժամանակ։
Մասքն ասել է, որ այդպիսով կօգնի «զսպել պետական ծախսերը»։
«Կարծում եմ՝ նպատակահարմար կլիներ ստեղծել պետական հանձնաժողով, որը կստուգեր՝ արդյոք պատշաճ կերպով են ծախսվում հարկատուների գումարները։ Ուրախ կլինեի միանալ այդ հանձնաժողովին»,- ասել է միլիարդատերը։
Թրամփը պատասխանել է, որ «հաճելի կլիներ Մասքին տեսնել իր թիմում»։ Նա նշել է, որ Մասքը «հրաշալի տնտեսագետ է»։

Маск хочет должность у Трампа
Американский миллиардер Илон Маск выразил готовность присоединиться к администрации Дональда Трампа в случае его победы на президентских выборах. Об этом шла речь во время интервью Трампа у Маска на платформе Х, передает CNN.
Маск заявил, что может помочь "сдерживать государственные расходы".
"Считаю, что было бы целесообразно создать государственную комиссию по эффективности, которая бы проверяла, тратятся ли деньги налогоплательщиков должным образом. Я был бы рад помочь в таком поручении", - рассказал миллиардер.
В то же время Трамп ответил, что ему было бы "приятно", если бы Маск был в его команде, подчеркнув, что он является "прекрасным экономистом".