Օբամաներն աջակցել են Հարիսին
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման և նրա կինը՝ Միշելը, հայտարարել են 2024թ․ նախագահական ընտրություններին մասնակցության համար փոխնախագահ Քամալա Հարիսի թեկնածությանն աջակցելու մասին։
«Մենք հպարտ ենք, որ այսօր հայտարարում ենք Ձեզ սատարելու և այն մասին, որ ամեն ինչ կանենք՝ ընտրություններում Ձեր հաղթանակի և Օվալաձև գրասենյակ տեղափոխվելու համար»,- հեռախոսազանգի ժամանակ ասել են Բարաք և Միշել Օբամաները։
«Միշե՛լ, Բարա՛ք, դա ինձ համար շատ բան է նշանակում։ Ես անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ Ձեզ հետ միասին զբաղվելու այդ գործով»,- պատասխանել է Հարիսը։

Барак и Мишель Обама поддержали Камалу Харрис
Экс-президент США Барак Обама и его супруга Мишель заявили о поддержке кандидатуры вице-президента Камалы Харрис для ее участия в президентских выборах 2024 года. Они выпустили видео со своим заявлением и с общением с Харрис.
"Мы не можем быть более горды, чем сейчас, когда заявляем о поддержке вас и о том, что сделаем все для вашей победы на выборах и переезда в Овальный кабинет", - заявил Барак Обама.
"Мишель, Барак, это очень многое значит для меня. Я с нетерпением жду, как вместе с вами займусь этим делом", - ответила Харрис.